середа, 1 червня 2022 р.
ІV засідання
Тема:
Підсумки роботи вчителів МО за навчальний рік та перспективне планування на 2022 - 2023 н. р.
1. Аналіз роботи вчителів МО за 2021-2022 навчальний рік. (Гребенюк О. М.)
2. Стан виконання навчальних програм. (звіт членів методоб’єднання)
3. Перспективне планування роботи МО на наступний рік.
(Гребенюк
О. М.)
4.
Попередній
розподіл годин навантаження на наступний навчальний рік.
(члени методоб’єднання)
5.
Підсумки
участі учнів у міжнародних конкурсах із
природничо- математичних предметів (копії сертифікатів).
(члени
методоб’єднання)
Проведення уроків з учнями за допомогою дистанційних технологій навчання.
Згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 25.04.13 №466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 року за №703/23235, дистанційне навчання реалізовується шляхом:Згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 25.04.13 №466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 року за №703/23235, дистанційне навчання реалізовується шляхом:- застосування дистанційної форми як окремої форми навчання;
- використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних формах.
Елементи дистанційної системи навчання:

- Соціальна мережа Facebook – створюється окрема група (коло, спільнота), на якій учитель розміщує завдання та посилання на навчальні матеріали;
- Блоги педагогічних працівників – це вебсайт, який складається із записів, завдань та посилання на навчальні матеріали, званих постами, які відображаються у зворотному хронологічному порядку. Блоги зазвичай дозволяють залишати коментарі та посилання для підвищення інтерактивності.
- Електронне листування – надсилання листів (у визначений час), що містять матеріали (тексти, презентації, посилання на відео), завдання до них та терміни їх виконання.
- Відеоуроки з використанням YouTube-каналу – відеозаписи уроків відповідно до програм навчання.
- студія онлайн-освіти для школярів – https://www.ed-era.com/;
- гейміфікована платформа для підготовки до ЗНО – https://ilearn.org.ua/;
- безкоштовна підготовка до ЗНО – https://besmart.study/;
- онлайн-курси для школярів – https://prometheus.org.ua/.
У закладах загальної середньої освіти пропонується проведення онлайн-уроків за допомогою онлайн-сервісів. Йтиметься про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber, та інші.

Google Classroom об’єднує в собі: Google Drive для створення і обміну завданнями, Google Docs, Sheets and Slides для написання, Gmail для спілкування і Google Calendar для розкладу. Учні можуть бути запрошені до класу через приватний код, чи автоматично імпортуватися з шкільного сайту. Кожен клас створює окрему папку на Google диску відповідного користувача Google Drive, куди може подати роботу, яку оцінює вчитель. Мобільні додатки, доступні на iOS і Android, дозволяють користувачам робити фото та прикріпляти їх до завдань, ділитися файлами з інших додатків та мати оффлайн доступ до інформації. Учитель може відстежувати прогрес кожного учня, а після оцінки його роботи, вчитель може повернути її разом з коментарями.


Cisco WebEx забезпечує такими зручними і практичними інструментами для спільної роботи, як: спільний доступ до робочого столу, клавіатури і миші, документам MS Office та інших програмних додатків; відео, чат і обмін особистими повідомленнями; запис web-сесії; голосування; засоби анотації та багато іншого.


Перейшовши у вкладку, ви потрапляєте в робочий кабінет, який спочатку буде порожнім. Натиснувши кнопку «+» у правому верхньому куті, ви можете, додати віртуальний клас. Заповнивши назву групи ви одразу ж отримуєте можливість додавати до неї учнів шляхом надсилання згенерованого програмою коду або посилання (на електронну пошту).
У «Google Classroom» можна додати до 250 людей, серед яких учні, батьки, а також інші вчителі.

Інтегрується з адресною книгою та авторизується за номером телефону. Дозволяє здійснювати безкоштовні дзвінки (оплата тільки за рахунок інтернет-трафіку) високої якості між смартфонами з встановленим вайбером, а також передавати текстові повідомлення, зображення, відео та аудіо повідомлення.

Переваги: Якість відео та аудіо: трансляція відео з роздільною здатністю 720p.
Демонстрація екрану: будь-який учасник може поділитися трансляцією свого екрану. Адміністратор (ведучий) має змогу вибрати декілька учасників для одночасного показу екранів; доступна можливість коментування.
Запис: після зустрічі відео доступне у форматі MP4, аудіо у форматі M4A, також зберігаються текстові повідомлення (чат). Записи можна зберігати як на свій комп’ютер, так і у хмарне сховище Zoom.
Мобільні пристрої: можливість планувати і починати події, надавати доступ до заходу, а також транслювати робочий стіл на мобільних пристроях.
Планування заходів з Outlook і Chrome: можливість за допомогою безкоштовних плагінів створювати події з календарів Outlook і Google. Zoom легко інтегрується в різні системи календарного планування, завдяки чому користувачам простіше координувати один із одним час зустрічі.
Великі події: можливість збільшення кількості учасників до 500.
Хмарне сховище: можливість зберігати відео у хмарі.
Щоб скористатися програмою, її необхідно завантажити. На вебсайті потрібно ввести адресу вашої електронної пошти, на який прийде лист. За посиланням ви перейдете на сторінку реєстрації. Відразу ж можна ввести пошту колег і друзів і запросити їх до відеочату. Далі програма згенерує персональну посилання, перейшовши по ній, сервіс автоматично встановиться на ваш комп’ютер. Інтерфейс досить простий і зручний, значок програми автоматично закріпиться у вашій панелі завдань.

ІІІ засідання
Тема:
Актуальні проблеми методики викладання
шкільних дисциплін під час військового стану.
1.
Пошук
оригінальних підходів до викладання
предметів та практична реалізація
теоретичних засад.
(члени методоб’єднання)
2.
Хід
підготовки учнів 9-11 класів до ДПА та
ЗНО.
(члени методоб’єднання)
3.
Моніторинг
навчальних досягнень учнів під час дистанційного навчання.
(члени
методоб’єднання)
ІІ засідання
Тема: Пошук оригінальних підходів
щодо використання елементів STEM-освіти у навчальний процес.
1. Створення власного методичного
забезпечення на дистанційний урок за допомогою різних сервісів та хмарних
технологій. Практична робота.
(члени
методоб’єднання)
2. Проведення онлайнових шкільних предметних олімпіад
(члени методоб’єднання).
3.
Ведення
власних інтернет контентів. Практична
робота.
(члени методоб’єднання)
І засідання
Тема:Підсумки роботи вчителів МО в минулому
навчальному році та організація початку 2021-2022 н. р.
1.
Підсумки
роботи вчителів МО в минулому навчальному році та організація початку 2021-2022 н. р. Завдання роботи МО на поточний навчальний
рік по реалізації проблемного
питання.
(Гребенюк О. М.)
2.
Активізація
пізнавальної діяльності учнів на уроках. Ознайомлення з нормативними
документами, державним стандартом
вивчення предметів.
(члени методоб’єднання )
3.
Обговорення
і затвердження плану роботи МО на поточний навчальний рік.
(члени методоб’єднання).
4.
Складання
плану предметних декад, організація повторення матеріалу, проведення
діагностичних контрольних робіт.
(члени методоб’єднання).